LZS Borkowice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Buttony

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. gonzo7891 122
2. Dekel788 121
3. ania96 108
4. 93krycha 99
5. fran93 96
6. Lukas86 93
7. czesiu25 53
8. rafaello913 12

Kontakty

Logowanie

Zaprzyjaźnione kluby

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 54, wczoraj: 148
ogółem: 1 294 677

statystyki szczegółowe

50-LECIE KLUBU

 

 

 

W sobotę o godzinie 10:00, meczem pokazowym między Juniorami LZS Borkowice a Oldbojami, rozpoczęliśmy obchody Jubileusz 50-lecia Ludowego Zespołu Sportowego w Borkowicach.

 

 

 

DRUŻYNA OLDBOY STARS 

 

Od lewej stoją: K.Powroźnik, N.Birkhof, M.Gwozdowski, M.Niedzwiedzki, R.Zapotoczny, A.Kitzinger, 

R.Wodara, 

Od lewej dolny rząd: P.Bursy, K.Lorek, R.Symietz, P.Lorek, ?, A. Karoń

 

 

 

 

Jeszcze w piątek...wraz z Prezesem musieliśmy podjąć trudną decyzję dotyczącą Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Kluczborka, gdyż na boisku było dużo wody, a deszcz wciąż padał. W grupie 4 osób podjęliśmy decyzję, że turniej musi odbyć się u nas bo to nasze święto. Boisko zostało zwężone a jeszcze rano Prezes Jerzy Chącel wciąż wypompowywał kolejne hektolitry wody. Na szczęście deszcz ustał i praca przyniosła skutek, choć na środku boiska trzeba było wysypać przyczepę trocin na zalegające błoto.

    Po meczu pokazowym Pan Burmistrz Andrzej Nowak dokonał otwarcia Turnieju zachęcając drużyny do sportowej walki fair play.

 

O wysoki poziom sędziowania zadbała trójka sędziowska na czele której stanął Pan Wiesław Figurniak. 

 

Udział w zawodach wzięły drużyny z Borkowic, Bogacicy, Bąkowa, Chocianowic, Ligoty Dolnej i Radomierowic.

 

 

 

 

 

W finale mieliśmy okazje zobaczyc bardzo emocjonujący pojedynek pomiędzy LZS Bogacica-LZS Borkowice.

Zwycięzcą został LZS Bogacica,która zwycięstwo zapewniła sobie w doliczonym czasie gry pokonując gospodarzy 1:0.

 Właśnie pojedynki pomiędzy LZS Borkowice a LZS Bogacica zwane: "Wielkimy Derbami Parafii" cieszą się największą popularnością w całym powiecie. 

 

W przerwie rozgrywek zawodnicy LZS Radomierowice wraz ze swoim Prezesem wręczyli gospodarzom okolicznościowy puchar wraz z gratulacjami i życzeniami sukcesów.

 

 

Dwa zaprzyjaźnione klubu: LZS Borkowice oraz LZS Radomierowice. 

 

Utrudzonych zawodników stawiały na nogi kiełbaski i napoje serwowane przez Catering Di Kusy.

 

Miłym akcentem zawodów była wizyta Pana Roberta Wietrzyka, Dyrektora szkoły w Bogacicy i Radnego do Powiatu; z jego rąk LZS Borkowice otrzymał 3 wspaniałe piłki meczowe.

Wieczorem od godziny 19:00 do tańca i zabawy zapraszał zespół OXYGEN.

 

 

W drugim dniu świętowania Jubileuszu o godzinie 11:30 Ksiądz Dziekan Piotr Gołąbek odprawił Mszę św. i wygłosił płomienną homilię skierowaną do ludzi związanych z borkowickim sportem. Z kościoła pod świetlicę wiejską odprowadziła gości Orkiestra z Łowkowic pod batutą Pana Wiktora Poloczka.

 

Na miejscu przedstawiciele Rady Sołeckiej wręczyli okolicznościowy puchar założycielowi LZS-u Borkowice, Panu Józefowi Gburowi, który podzielił się z zebranymi krótką historią klubu i wspomnieniami. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz Jarosław Kielar, który wraz z Przewodniczącym Rady Miasta, Panem Januszem Kędzią, złożył gratulacje i życzenia na ręce Pana Prezesa Jerzego Chącla, wręczył puchar okolicznościowy oraz prezent w postaci stroju bramkarskiego i getrów dla całej drużyny. Obaj Panowie wręczyli także puchary i dyplomy przedstawicielom klubów, które wzięły udział w sobotnim Turnieju. Godnym odnotowania jest fakt, iż Pan Burmistrz złożył obietnicę, iż do 18 miesięcy przy boisku w Borkowicach powstanie szatnia o wysokim standardzie, gdyż tego wymagają zmieniające się przepisy. Życzenia i gratulacje złożyli także przedstawiciele Kluczborskiego Podokręgu OZPN: Lech Hrywna i Robert Dąbrowski, wręczyli oni także puchar dla LZS Borkowice i odznaczyli byłych prezesów LZS-u odznaczeniami honorowych działaczy. Takie odznaczenia odebrali także Prezes Jerzy Chącel i Skarbnik klubu, Pan Franciszek Knop. Z rąk Pana Alfreda Stanoska, szefa Gminnego Związku,  Jerzy Chącel odebrał także puchar i 2 piłki meczowe. Oficjalną piłkę Mistrzostw Świata w RPA podarował były prezes LZS-u, Pan Józef Dreszla.

  Po części oficjalnej konferansjer, którym w tym dniu był niezastąpiony w tej roli, Pan Kazimierz Kołosowski, zapowiedział kolejne gwiazdy popołudnia i wieczoru: Biesiadę z Majestro, Kabaret Czarci Pazur i przedstawicieli Kluczborskiego Domu Kultury, Borkowyje, skecze przygotowane przez OSP Borkowice i zawodników LZS Borkowice, borkowicki Bony M i na końcu zespół Sherwood. Licznie zgromadzoną publiczność raczył swoimi specjałami Catering Di Kusy, ciasto i kawę serwowali przedstawiciele Rady Sołeckiej Borkowic, a dzieci mogły namówić rodziców do kupna zabawek, waty cukrowej i do zabawy na dmuchanych zamkach. Na stoisku LZS-u Borkowice można było zakupić koszulki z herbem i szaliki klubowe, a także wziąć udział w loterii, której główną nagrodą były zaproszenia na kolację z winem dla 2 osób. Zabawa tak w sobotę, jak i w niedzielę trwała do białego rana, a odwiedziły nas tysiące osób. Wszystkim uczestnikom Turnieju i odwiedzającym nas gościom dziękujemy za przybycie i kulturalną zabawę. Na koniec dziękujemy Panu Burmistrzowi Jarosławowi Kielarowi za patronat nad imprezą, Panu Andrzejowi Olechowi za ogromną pomoc w organizacji obchodów 50-lecia LZS-u Borkowice, także Radzie Sołeckiej Borkowic i Panu Aleksandrowi Świeykowskiemu z „Kulisami Powiatu” za profesjonalny patronat medialny. Za okazane zaufanie i wiarę w nasze możliwości dziękujemy Panu Jackowi Nowakowi z Pizzerii Di Kusy oraz wszystkim ludziom związanym z LZS-em Borkowice, zawodnikom i sympatykom, za wszelka okazaną pomoc – DZIĘKUJEMY!'

 

W strefie kibica w dziale "Filmy video" można miedzyinnymi znaleźć krótkie filmiki z jubileuszu 50-lecia! 

 

 

  

Ostatnie spotkanie

Polonia Smardy 1:2 LZS Borkowice
2018-05-13, 17:00:00
     
oceny zawodników »

Reklama

Kalendarium

23

10-2018

wtorek

24

10-2018

środa

25

10-2018

czwartek

26

10-2018

piątek

27

10-2018

sobota

28

10-2018

niedziela

29

10-2018

pon.

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Wyniki

Ostatnia kolejka 20
Hetman II Byczyna 5:1 LZS Ligota Górna
Jakub Proślice 2:1 LZS Bogacica
LZS Polanowice 5:1 LZS Stare Budkowice
LZS Borkowice 2:0 LZS Krzywizna
LZS Lasowice Wielkie 3:1 Polonia Smardy
Rolnik Paruszowice 0:5 LZS Komorzno

Tabela ligowa

Ankiety

Na jakiej pozycji zakończy sezon LZS Borkowice?

Statystyki drużyny

LZS Borkowice na Facebook